banner39

Notlar'ın gündemi

Nazariyatın ve düşüncenin geniş ve derinlikli ortaya konulmasında önemli bir imkan sunan Notlar dergisinin yeni sayısı çıktı

Kültür Sanat 12.01.2016, 10:10 12.01.2016, 10:10
Notlar'ın gündemi

Dünya Bülteni/ Kültür Servisi

Notlar Dergisi’nin yeni sayısının sunuş yazısında aslî meseleleri tartışmanın öncelenmesi ve bunun önündeki engellerin bir an önce kalkması gerektiği belirtiliyor. Fikri bir düşüncenin gündemini belirlemesi gerekirken, artık fikir hayatının gündelik ve güncel siyaset konular tarafından belirlendiği eleştirisi yapılıyor. Sunuş yazısında derginin çizdiği profilin ve ortaya koyduğu çizginin zor olanı tercih etmek olduğu belirtilerek, kolay metin yazarlığı ve kolay metin okur'luğu eleştirisi yapılıyor. Notlar'ın bu muhteva ve tarzı ile hem yazar hem de okur çevreleri için sükutla karşılanıyor olmasının temelinde bu kolaycılığın yattığı belirtiliyor.

Derginin yeni sayısında Bedri Gencer ile uzun bir konuşma yer alıyor. İslamcılık üzerine yazdığı seri yazıları artık yeni bir kitap halini alan Ercan Yıldırım ile Fırat Kargıoğlu, Orhan Gazi Gökçe ve Ekrem Özdemir düşünce ağırlık birinci bölümde yazısı bulunan isimler. Kuram ağırlıklı ikinci bölümde ise Özgür Taburoğlu, Murat Erol, Sait Mermer, Kemal Kahramanoğlu, Sait Mermer ve Süleyman Özar yazılarıyla dergiye katkıda bulunan isimler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?