Online Hadis Platformu'nda kayıtlar başlıyor

Online Hadis Platformu, Hadis ilminin doğuşunu, gelişimini, sistemleşmesini, geçirdiği evreleri daha yakından tanımak ve bu bilgiler ışığında Hz. Peygamberin söz ve fiillerini doğru anlamaya katkı sağlayacak temel donanım kazandırmayı hedefliyor

Online Hadis Platformu'nda kayıtlar başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hz. Peygamber'in tüm yönleriyle bilimsel veriler ışığında ve yeni bir dille tüm dünyaya tanıtılması amaçlanarak kurulan web portalı Sonpeygamber.info; Ekim ayında Online Hadis Platformu'na yeni kayıtları başlatıyor.

Hadis ilmine dair temel bilgilerin yetkin ilahiyatçılar gözetiminde paylaşılacağı interaktif bir bilgi paylaşım alanı olarak tasarlanan Online Hadis Platformu, Hadis ilminin doğuşunu, gelişimini, sistemleşmesini, geçirdiği evreleri daha yakından tanımak ve bu bilgiler ışığında Hz. Peygamberin söz ve fiillerini doğru anlamaya katkı sağlayacak temel donanım kazandırmayı hedefliyor.

Online Hadis Platformu'na katılmak için kayıt gerekiyor. Kayıtlar ekim ayında başlıyor. Kaydı kabul edilen kullanıcılar haftada en az dört gün toplam 10 saat internet üzerinden çalışmalara katılmak zorunda. Hadis Platformu, bir haftalık Tanışma Haftasının ardından her biri 6 hafta süren 4 kademeden oluşuyor. Birinci kademede Hadis tarihi, ikinci kademede ise Hadis usulü dersleri alındıktan sonra üçüncü ve dördüncü kademede Hadis Metin okumaları yapılacak.

Programa katılmak için aktivitelere düzenli katılmayı taahhüt etmek ve teknik donanımı güçlü bir bilgisayar ile internet bağlantısı gerekiyor. Online Hadis Platformu ile ilgili geniş bilgi www.SonPeygamber.info sitesinden alınabilir.

2007 yılında SonPeygamber.info sitesinin yayın çalışmaları profesyonel bir editöryal kadro tarafından geniş bir akademik danışma kurulunun rehberliğinde yürütülüyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 14:44
banner53
YORUM EKLE

banner39