banner15

Sahaf Festivalinde kitap müzayedesi

Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 4.Beyoğlu Sahaf Festivali’nde 137 kitap müzayedeye çıkıyor.

Sahaf Festivalinde kitap müzayedesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Beyoğlu Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve yoğun ilgi nedeniyle 3 Ekim 2010 tarihine kadar uzatılan Beyoğlu Sahaf Festivali’ni kitap müzayedesi yapılıyor.

Taksim Gezi Parkı’ndaki festival alanında 2 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek müzayedede 137 kitap satışa sunuluyor. Müzayede saat 16.00’da başlıyor.

Müzayedeye çıkacak kitaplar, festivale katılan 76 sahafın kendi dükkânlarından seçtikleri tarihi, edebi, ilmi kitaplardan oluşuyor. Atatürk’ün 1927 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekillerine dağıttığı Osmanlıca baskılı Nutku, TBMM Albümü, Hadikatü'l-Cevami, Mukaddime-i İbn-i Haldun, Yavuz Sultan Selim Divanı, Topkapı Sarayı, Eski İstanbul Evleri ve Boğaziçi Yalıları, Hünkar Mahfilleri, Osmanlı Dini Mimarisinde İç Mekan Teşekkülü, Hayyamın Rübaileri ve Manzum Tercümesi, İbrahim Müteferrika Matbaası tarafından 1199’da basılan Tarih-i İzzi müzayedeye çıkacak kitaplardan yalnızca birkaçı.

Edebiyat dünyasının sevilen şair ve yazarlarının birbirlerine imzalayarak hediye ettikleri kitaplar da müzayede de meraklılarına sunuluyor.

Müzayedeye çıkacak kitap listesine www.beyoglu.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 20:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burçin Özyiğit
Burçin Özyiğit - 10 yıl Önce

Merhaba sahaf haberiniz üzerine bir sahaf sitesi olan www.eeski.com 'u tanıtmak istedim. İkinci el roman, hikaye, Osmanlıca, nadir kitaplar, beyaz dizi , harlequin , ders kitapları gibi bir çok bölümümüz var. Umarım bu yorumu kitap sever okucularınzla paylaşmak için yayınlarsınız. teşekkürler.

banner39

banner50

banner47

banner48