'Söz Direnişçilerde!'

Çeçenistan’dan Moro’ya, Patani’den Filistin’e, dünya coğrafyasında özgürlük için savaşan direnişçilerle konuşan Özköse, çalışmalarını kitaplaştırdı

Kültür Sanat 24.03.2011, 10:53 24.03.2011, 11:37
'Söz Direnişçilerde!'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazeteci Adem Özköse, İslam coğrafyasındaki direnişçilerle yaptığı röportajları, söyleşileri bir kitapta topladı.

Adem Özköse, Söz Direnişçilerde isimli kitabında birçok ülkede direniş gösteren İslamcı grupların liderleriyle yaptığı görüşmelere yer verdi. Çeçenistan’dan Moro’ya, Patani’den Filistin’e, dünyanın her yerinde özgürlükleri için savaşan Müslümanlarla konuşan Özköse, çalışmasını oluştururken büyük zorluklarla karşılaştığını belirtti.

Kitabının önsözünde konuyla ilgili açıklamada bulunan Özköse, röportajları gerçekleştirmek için kimi zaman çatışmaların arasında kaldığını, kimi zaman istihbaratçıları atlamak için çaba sarfettiğini, kimi zaman kılık değiştirdiğini, kimi zaman gözaltına alındığını dile getirdi.

Kitabı yazmak için hayatını ortaya koyduğunu belirten Özköse, Abdülhalim Sadulev, Halid Meşal, Muntazar El Zeydi, Çakal Carlos, Ebu Hafs, Nur Abdurrahman, Molla Dadullah gibi isimlerle yaptığı röportajları, söyleşileri kitabında yeniden derledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?