banner39

Şule Yüksel Şenler'e vefa

Üsküdar Belediyesi ve İHL Sözlük, Şule Yüksel Şenler için 'Vefa Gecesi' düzenliyor.

Kültür Sanat 04.03.2011, 15:19 04.03.2011, 15:25
Şule Yüksel Şenler'e vefa

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Yaklaşık yarım asırdır süren bir mücadelenin ilk cemresi Şule Yüksel Şenler... Modern bir ailede başörtüsü takmaya karar verince önce ailesi sonra çevresinin psikolojik baskısına maruz kalan, tesettür konusunda oluşturduğu yeni tarzla milyonlarca kızı etkileyen, gittiği her yerde büyük coşkuyla karşılanan, tesettür giyimi konusunda konferanslar düzenleyen, örtünme tarzına bile isim veren, yazdığı Huzur Sokağı romanı ile bazı kesimler için idol olan bir isim Şule Yüksel Şenler...

Gazetelerde yazdığı yazı ve konuşmalarından dolayı hakkında onlarca dava açılan ve bir yazısından dolayı 9 ay hapis yatan Şule Yüksel Şenler, 8 Martta Üsküdar Belediyesi'nin sponsorluğunda ve İHL Sözlük tarafından hazırlanan gecede 50 yıllık mücadelesini anlatacağı bir programla sevenlerinin karşısına çıkıyor.

8 Mart Salı akşamı Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenecek Vefa Gecesi'nde Şenler'in mücadelesi, hayalleri ve hayatı konu alınırken yarım asırlık mücadelenin ilk cemresi belgesel ile canlandırılıyor.

Mustafa Demirci ve Alper Kış'ın ezgi dolu eserleriyle renklenecek gecede Şule Yüksel Şenler, mücadele dolu 50 yılını kendi sesinden anlatırken bir döneme ışık tutacak manevi bir atmosferi canlandırıyor.

Yorumlar (1)
Birsen Karaçam 12 yıl önce
Vefa gecesi hava muhalefeti nedeniyle 15 Mart'a ertelenmiş. Üsküdar Belediyesi'nin sitesinde ertelenme haberi görülebilir. Uzaklardan gelecek arkadaşlar olabilir diye haber vermek istedim.
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?