banner39

Yunanistan Başpiskoposu: Türkler buna cüret edemez!

Ayasofya'nın ibadete açılıp açılmamasıyla ilgili tartışma sürerken, Yunanistan Başpiskoposu Ieronimos'tan tartışma yaratacak son dakika açıklaması geldi. Ieronimos, "Türklerin bunu cüret edebileceklerini sanmıyorum" dedi.

Kültür Sanat 07.07.2020, 08:53
Yunanistan Başpiskoposu: Türkler buna cüret edemez!

Yunan basınına konuşan Başpiskopos eronimos "Türkler ellerinde ne varsa bunu oynar. Ayasofya da o oyunlardan biri. Bunu yapmaya cüret edebileceklerine inanmıyorum” diye konuştu.

Bugüne kadar birçok ülkeden açıklamalar gelirken, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Fransa Dışişleri Bakanlığı ve Rusya Ortodoks Kilisesi Ayasofya’nın statüsünün korunması çağrısında bulunmuştu.

Euronews Türkçe’nin aktardığına göre Ieronimos, “Türkler ellerinde ne varsa bunu oynar. Ayasofya da o oyunlardan biri. Bunu yapmaya cüret edebileceklerine inanmıyorum” diye konuştu.

Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla ilgili Danıştay süreci devam ediyor. Kararın 15 gün içinde açıklanması bekleniyor.

banner53
Yorumlar (2)
Ahmet Kantar 11 ay önce
Deden'de öyle söylemişti Papaz efendi lakin FATİH SULTAN MEHMED HAN'ın kudretine boyun eğmek zorunda kaldınız
Meho Ağa 11 ay önce
Aba altında değil de "papaz cüppesi altından asa göstermek" buna derler. Adam Yunanistan adına konuşmuyor. Sanki Rusya ve ABD adına konuşuyor. Resmen Türkiyeyi korkutmak istiyor. Ayasofya ile ilgili Yunanistan haddi aşarsa diye bir yazı burada okumuştum. Gerçekten bu konuda kışkırtıcılık yaparsa Türkiyenin Yunanistan Dosyasını ortaya sermesi lazım. Sen bir devlet misin yoksa ABD ve Rusyanın uzantısı mısın? Onlar adına açıklama yapma vazifesini kim sana verdi diye sorması lazım.
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?