Zarifoğlu'nun mirasını kızı sürdürüyor

Cahit Zarıfoğlu'nun kızı Betül, yayınladığı ilk kitabı Muga Zıpzıp ile babasının mirasını sürdürecek ilk adımı attı. Muga Zıpzıp kitabı, mugalar diyarından yeryüzüne gelmiş yaramaz bir muganın yaşadıklarını anlatıyor

Zarifoğlu'nun mirasını kızı sürdürüyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cahit Zarifoğlu, çok yönlü sanatçı kimliğiyle şiirden hikâyeye, romandan denemeye kadar her alanda özgün eserler vermiş, özellikle kendileri için yazdığı kitaplardan dolayı çocukların gönlünde özel bir yer edinmişti.

Her yaştaki çocuk onun eserlerinde kendileri için bir karşılık bulmuş, bu nedenle her geçen gün onu daha çok anlamış ve daha çok sevmişti.

Cahit Zarıfoğlu'nun kızı Betül, yayınladığı ilk kitabı Muga Zıpzıp ile babasının mirasını sürdürecek ilk adımı atmış oldu. Muga Zıpzıp, mugalar diyarından yeryüzüne gelmiş yaramaz bir muganın yaşadıklarını anlatıyor. Gökkuşağından kayarak ormana düşen ve karşılaştığı hayvanlarla dostluklar kuran Zıpzıp, geri dönmek için epeyi zorlanıyor. Ormandaki tüm hayvanlar elbirliğiyle Zıpzıp'ı tekrar geldiği yere göndermeye çalışıyorlar.

Betül Zarifoğlu'nun akıcı bir üslupla kaleme aldığı Muga Zıpzıp, heyecanlı bir macera niteliğinde. 8 yaş üstü tüm çocukların zevkle okuyacakları, yeni kitaplarını merakla bekleyeceği bir seri olmak özelliği de taşıyor.

Müzeyyen Yılmaz tarafından resimlenmiş olan Muga Zıpzıp, Beyan Yayınları'nın çocuk kitapları markası olan Gülücük Çocuk Kitapları arasında yayınlanıp çocukların beğenisine sunulmuş.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 15:57
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okuycu Hassasiyeti
Okuycu Hassasiyeti - 7 yıl Önce

Sanırım "misyonunu sürdürüyor" şeklinde başlık atılmalı idi. Lütfen başlığı bu şekilde tashih edin.

banner39