banner39

banner35

Britanya Kolombiyası'nda can kaybı artıyor

Kanada'da bulunan Britanya Kolombiyası'nda meydana gelen toprak kaymasında ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Kuzey Amerika 22.11.2021, 01:49
Britanya Kolombiyası'nda can kaybı artıyor

Kanada Britanya Kolombiyası Adli Tıp Kurumu, Pemberton köyü yakınlarında üç ceset daha bulunduğunu doğrulayarak şiddetli yağmurların neden olduğu toprak kaymasında ölenlerin sayısının dörde çıktığını açıkladı.

Kanada'da Britanya Kolombiyası Adli Tıp Kurumu'nda adli tabip Lisa Lapointe Cumartesi günü yaptığı açıklamada, üç kişişnin daha cansız bedenine ulaşıldığını ve ölenlerin sayısının toplamda dörde çıktığını söyledi.

Lapointe, "Kayıp olduğu bildirilen beşinci bir kişiyi bulmak için Cuma günü çabalar devam etti, ancak ne yazık ki bu girişimler başarısız oldu" dedi.

Beşinci kişi için aramalar devam ediyor.

Seyahatler kısıtlandı

British Columbia hükümeti Cuma günü yaptığı açıklamada, insanların eyaletin bazı bölgelerindeki benzin istasyonlarında satın alabilecekleri yakıt miktarını sınırladığını ve fırtınaların ardından otoyolların yeniden açılmasıyla zorunlu olmayan seyahatleri kısıtladığını duyurdu.

İl Kamu Güvenliği Bakanı Mike Farnworth, araçların benzin istasyonundan alacakları yakıtın yaklaşık 30 litre ile sınırlandırıldığını söyledi. Durumun1 Aralık'a kadar sürmesi bekleniyor.

Kaynak: TRT Haber

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?