banner39

banner35

Kanada’da fırtına: 8 kişi öldü

Kanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde görülen fırtınada 8 kişi hayatını kaybederken, elektrik hatlarının zarar görmesi sonucu oluşan kesintilerden yüz binlerce ev etkilendi.

Kuzey Amerika 23.05.2022, 07:08
Kanada’da fırtına: 8 kişi öldü

Ontario Eyalet Polisinden yapılan açıklamada, eyaletin güneyinde ve başkent Ottawa bölgesinde etkili olan fırtınada 7 kişinin devrilen ağaçların altında kalarak öldüğü duyuruldu.

Quebec Eyalet Polisi de 1 kadının, Masson-Angers yakınlarındaki Ottawa Nehri'nde alabora olan bir teknede hayatını yitirdiğini açıkladı.

Yüz binlerce ev elektriksiz kaldı, devrilen ağaçlar yolları kapadı

Fırtınanın devirdiği ağaçlar, kaldırım ve yolları kapatırken, zarar gören elektrik iletim hatları nedeniyle her iki eyalette yüz binlerce ev elektriksiz kaldı.

Sadece başkent Ottawa’da 200 elektrik direğinin fırtınada devrildiği belirtilirken, kentte yaklaşık 178 bin eve elektrik verilemiyor.

Quebec Elektrik İdaresi Hydro Quebec'in internet sitesinden yapılan duyuruya göre ise, eyalette yaklaşık 370 bin müşteri elektriksiz kaldı.

Devrilen ağaçlar ve elektrik hatları nedeniyle birçok yol da trafiğe kapalı durumda. Halka yapılan çağrıda, belediye çalışanlarının trafik akışını yeniden sağlamalarına yardımcı olmak için evlerinde kalmaları isteniyor.

Ontario Elektrik İdaresi Hydro One’dan yapılan açıklamada da, fırtınanın etkili olduğu bölgelerde yaklaşık 270 bin eve elektrik verilemediği duyuruldu.

Hydro One’ın açıklamasında, "güç restorasyonuna yardımcı olmak için ek kaynaklar devreye alındı ancak önemli hasar nedeniyle her şeyin eski haline getirilmesi birkaç gün sürecek" denildi.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?