banner39

banner35

Kanada'da IŞİD zanlısı ölü ele geçirildi

Kanadalı Aaron Driver: Sorunlu çocukluk, ISIS destekçisi, terör tehdidi şüphelisi. Dün gece Kanada polis tarafından öldürüldü.

Kuzey Amerika 11.08.2016, 12:32 11.08.2016, 12:32
Kanada'da IŞİD zanlısı ölü ele geçirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kanada polisi ülkede terör saldırısı hazırlığında olduğu belirtilen kişiyi ölü ele geçirdi. Adı geçen kişinin daha önce Kanada’da IŞİD örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtildi.

Kanada polis dün akşam yaptığı açıklamada ‘inanılır terör saldırısı’ ihbarı aldıklarını, halkın güvenliğini temin etmek için her türlü önlemin alındığını açıklamıştı.

Hristiyan bir ailenin çocuğu olan Aaron Driver isimli zanlının annesinin ölümünden sonra değişim geçirdiği fıtrat olarak şiddet yanlısı olmadığı belirtildi. 16 yaşında babasıyla yaşadığı evi terkeden gencin 2011 yılında sosyal medya üzerinden radikal gruplara katıldığı öne sürüldü.

Kanada basın organları resmi makamlarca henüz teyit edilmese de sözü geçen teröristin ölü ele geçirildiğini duyurdular.

Kanada televizyon kanalı CVT, hükümetin kaynaklarından aktardığı bilgiye göre öldürülen şüphelinin IŞİD örgütü ile ilişkili olduğu, ülkenin büyük şehirlerinden birinde bombalama eyleminde bulunacağı bilgisini aktardı.

Bir süredir polis tarafından izlendiği bildirilen IŞİD üyesine karşı gerçekleştirilen operasyonun, şüphelinin sosyal medyada paylaştığı video ile bombalı saldırı eylemi gerçekleştireceğini duyulmasından sonra yapıldığı polis kaynaklarınca açıklandı.

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?