banner39

Meksika’da 2,4 ton kokain ele geçirildi

Meksika’da güvenlik güçleri tarafından düzenlenen iki ayrı operasyonda 2,4 ton kokain ele geçirildi.

Kuzey Amerika 23.02.2023, 08:57 23.02.2023, 09:06
Meksika’da 2,4 ton kokain ele geçirildi

Meksika’da Deniz Kuvvetleri Bakanlığı (SEMAR) ve ABD Sahil Güvenlik ekipleri tarafından ortak operasyon yapıldı.

Ülkenin güney sınırında yer alan Chiapas eyaleti açıklarında toplam 2 bin 400 kilogram kokain ve 3 bin 512 litre kaçak yakıt ele geçirildi.

10 kişi uyuşturucu kaçakçılığı suçundan tutuklandı.

Hava, kara ve denizden ekipler katıldı

Meksika Deniz Kuvvetleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD Sahil Güvenlik ekiplerinin de desteğiyle gerçekleştirilen ilk operasyonda Guatemala sınırının çok yakınındaki Chiapas Limanı açıklarında küçük bir teknede bin 500 kilogram kokain yakalandığı ve teknede bulunan 4 kişinin uyuşturucu kaçakçılığı suçuyla tutuklandığı aktarıldı.

Chiapas Limanı açıklarında 21 Şubat günü gerçekleştirilen diğer bir operasyonda ise 2 küçük tekne içerisinde toplam 900 kilogram kokain ve 53 varilde toplam 3 bin 512 litre kaçak akaryakıt ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, teknelerde bulunan alan 6 kişinin de tutuklandığı bildirildi.

Meksika Deniz Kuvvetleri Bakanlığı, istihbarat çalışmaları sonucunda başlatılan bu operasyonların havadan, karadan ve denizden ekiplerin katılımıyla gerçekleştirildiğini açıklarken, tutuklanan 10 kişinin Meksika Cumhuriyet Başsavcılığı birimlerine teslim edildiğini bildirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?