banner39

Bogota Büyükelçiliğinde 15 Temmuz şehitleri anıldı

Türkiye'nin Bogota Büyükelçiliği, 15 Temmuz'a özel bir anma programı gerçekleştirdi. Programda konuşan Büyükelçi Ece Öztürk, "Bağımsızlığımız engellenemez ve Türkiye geçilemez." ifadesini kullandı.

Latin Amerika 15.07.2021, 23:50
Bogota Büyükelçiliğinde 15 Temmuz şehitleri anıldı

Türkiye'nin Bogota Büyükelçiliğinde yapılan programa, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sınırlı sayıda kişi katıldı.

Programda 15 Temmuz şehitlerinin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Türkiye'nin Bogota Büyükelçisi Ece Öztürk, yaptığı konuşmada, Türk milletinin, bünyesine yabancı teröristlere 5 yıl önce sokağa çıkarak ve tanklara karşı durarak en güçlü cevabı verdiğini belirtti.

Demokrasinin güçlenerek devam edeceğini vurgulayan Öztürk, "Şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum. Bağımsızlığımız engellenemez ve Türkiye geçilemez." ifadesini kullandı.

Programa, büyükelçilik mensuplarının yanı sıra Kolombiya'da yerleşik tüm Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Ayrıca Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Bogota Büyükelçiliği iş birliğinde Kolombiya yönetim bölgesi Casanare'de, şehitlerin anısına dikilen 2 bin fidan için tören yapıldı.

Kaynak: AA
banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?