Brezilya'da 40 mahkum firar etti

Brezilya'da 40 mahkum hapishanenin duvarını patlatıp topluca firar ettiler

Brezilya'da 40 mahkum firar etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Brezilya'nın doğusundaki Pernambuco eyaletine bağlı Recife kentinde 40 mahkûm, bombayla hapishane duvarında açılan gedikten firar etti.

BBC'nin haberine göre, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu, biri hariç firari mahkûmlar saatler süren kovalamacanın ardından yakalandı. Kovalamaca sırasında iki mahkûm öldürüldü.

Brezilya'daki bir televizyon kanalında yayınlanan görüntülerde, sokaktan geçen bir kişinin Frei Damiao de Bozanno hapishanesinin duvarına bir paket bırakıp uzaklaştığı ve patlamanın ardından onlarca mahkumun toz bulutu arasında caddelere dağıldığı görülüyor.

500 GARDİYANLA KORUNUYOR

Ülkedeki Gardiyanlar Birliği'nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, firarın gerçekleşeceğinin yakın olduğuna dair yetkilileri önceden uyardıklarını belirtildi. Pernambuco eyaletindeki hapishanelerde en az 5 bin gardiyanın görev yapması gerekirken bölgede bin 500'den daha az gardiyanın olduğunu kaydedildi.

Brezilya'da birçok hapishanede olduğu gibi bu cezaevinin de kalabalık olduğu ve kapasitesinin 4 katı mahkumu barındırdığı vurgulandı. Ülkede çarşamba günü başka bir hapishaneden firar eden 53 mahkumdan sadece 13'ü yakalanabilmişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 13:32
banner53
YORUM EKLE

banner39