banner39

Fidel Castro aylar sonra kamuoyu önüne çıktı

Castro en son 9 Nisan 2013'te, Havana'da bir okulun açılış töreninde kamuoyunun karşısına çıkmıştı

Latin Amerika 10.01.2014, 11:08 10.01.2014, 11:08
Fidel Castro aylar sonra kamuoyu önüne çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski Küba Devlet Başkanı Fidel Castro, dokuz ay sonra ilk kez kamuoyunun karşısına çıktı. 87 yaşındaki Castro'nun Çarşamba akşamı Küba'nın başkenti Havana'daki bir sanat merkezinin açılışına katıldığı bildiriliyor.

BBC'nin haberine göre, açılışta çekildiği belirtilen fotoğrafta saçları ağarmış, zayıf görünen ve elinde bir baston bulunan Castro'nun sanat eserlerini izlediği görülüyor. Resmi gazeteler ve internet siteleri tarafından yayımlanan bir fotoğrafta, Casto'nun oturduğu, yanında bulunan sanatçı Alexis Levya ile konuştuğu ve Levya'nın mekandaki bulunan sanat eserini işaret ettiği görülüyor.

İspanyol La Vanguardia gazetesi ise, Castro'nun yüzünün de göründüğü üç fotoğraf yayımladı. Fotoğraflarda Castro'nın siyah bir ceket ve yeşil bir fular taktığı görülüyor.

Castro en son 9 Nisan 2013'te, Havana'da bir okulun açılış töreninde kamuoyunun karşısına çıkmıştı. Aralık ayında da, kendisini ziyaret eden Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yla özel bir görüşme gerçekleştirmişti.

Fidel Castro sağlık sorunları nedeniyle görevini kardeşi Raul Castro'ya devretmeden önce, yaklaşık yarım yüzyıl boyunca Küba'yı yönetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?