banner15

Kolombiya'dan İspanya'ya 'Escobar' tepkisi

Madrid'in merkezinde duvar afişiyle yapılan dizi reklamında uyuşturucu kaçakçısı Escobar'ın yer almasına Kolombiya Hükümetinden tepki geldi

Kolombiya'dan İspanya'ya 'Escobar' tepkisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dünyaca ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar'ı konu alan 'Narcos' adlı dizinin tanıtımı için Madrid'de asılan afiş Kolombiya'nın tepkisiyle karışılaştı.

Madrid'in merkezindeki Sol Meydanı'nda dev bir panoda yer alan afişte, Escobar'ı canlandıran aktör Wagner Moura'nın fotoğrafının ve 'Oh, beyaz Noel' ifadesinin kokaine atıfta bulunduğunu belirten Kolombiya hükümeti, bunun ülkenin imajına zarar verdiğini iddia ediyor.

​Kolombiya Dışişleri Bakanı Maria Angela Holguin, Madrid Belediye Başkanı Manuela Carmena ile temasa geçerek, yaklaşık 15 gündür meydanda sergilenen afişin kaldırılmasını istedi.

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos ile birlikte dün Madrid'de resmi temaslarda bulunan Holguin, İspanyol basınına yaptığı açıklamada, Kolombiya'nın uyuşturucuyla bağlantılı ülke imajını aşmak için çok şeyler yaptıklarını ancak Madrid'deki dizi afişinde olduğu gibi devam eden ön yargıların ülkeye çok büyük zarar verdiğini vurguladı.

Santos da konuyla ilgili bir radyoya verdiği demeçte "Pablo Escobar bir katildi ve hiçbir şekilde iyi bir muameleye layık değil. Hiçbir açıdan bir kahraman gibi gösterilemez" dedi. Söz konusu afişin kaldırılması için Kolombiya'da sosyal medyada kampanyalar başlatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 13:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48