banner15

Maduro muhalefetle diyaloğa hazır

Venezuela'da yeniden devlet başkanı seçilen Nicolas Maduro, muhalefete diyalog çağrısı yaparak bir araya gelmeye hazır olduğunu belirtti.

Maduro muhalefetle diyaloğa hazır

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Venezuela'da devlet başkanlığı seçiminin dün yapılan ilk turunda oyların yüzde 68'ini kazanan Maduro, başkent Caracas’ta kendisine destek verenlerle bir araya geldi.

Maduro, burada yaptığı konuşmada, Venezuelalıların büyük bir cesaret ve asalet örneği gösterdiğini söyleyerek “Saldırıları göğüslediğiniz bu büyük mücadelede benimle olduğunuz ve beni yeniden başkan seçtiğiniz için size sadece en kalbi duygularımla teşekkür ettiğimi söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

RAKİPLERİNE DİYALOG ÇAĞRISI

Venezuela’nın bir lidere ihtiyacı olduğunu belirten Maduro, seçimlerde yarıştığı rakiplerine diyalog çağrısında bulunarak “Bütün olanlara rağmen, Venezuela’nın geleceği için nerede ve ne zaman isterlerse bir araya gelmeye hazırım.” dedi.

Ülkenin bazı bölgelerinde seçmenlerin sandık başına gitmesinin engellendiğini kaydeden Maduro, sorumlulardan hesap sorulacağının altını çizdi.

Maduro, seçimlerdeki usulsüzlük iddialarına ilişkin “Yarın Ulusal Seçim Konseyi Başkanı Tibisay Lucena’ya mektup yazarak bütün ihbarların değerlendirilmesini ve her şeyin gözden geçirilmesini isteyeceğim.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 11:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48