banner15

Meksika'da kasırga alarmı

Pasifik Okyanusu'nun doğusunda ortaya çıkan Willa kasırgasının şiddeti, en yüksek kategoriye yaklaştı. Kasırganın Meksika'nın güneybatı sahillerine şiddetli rüzgar ve yağış getirmesi bekleniyor

Meksika'da kasırga alarmı

Pasifik Okyanusu'nun doğusunda ortaya çıkan ve şiddeti en yüksek kategori olan 5'e yaklaşan Willa kasırgası, Meksika'nın güneybatı sahillerini etkileyecek. Kasırganın yol açacağı dalga, yağış ve rüzgarların sahillerde hayati tehlikeye neden olabileceği uyarısında bulunuldu

ABD Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada, bugün hızının en şiddetli seviye olan Kategori 5'e ulaşması beklenen Willa kasırgasının yarından itibaren Meksika'nın güneybatı ve orta batı sahillerinde etkili olacağı belirtildi.

Meksika hükümeti batı sahilindeki San Blas ve Mazatlan arasındaki kıyı bölgesi için kasırga uyarısı yayımladı. Ayrıca San Blas'ın güneyi ile Mazatlan'ın kuzeyindeki bazı yerleşimlerde de tropik fırtına uyarısı yapıldı. 

Saatteki hızı 249 kilometreye ulaşan Willa kasırgasının halen Meksika'nın batısındaki Cabo Corrientes Yarımadası'nın 315 kilometre güneybatısından sahile doğru ilerlediği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 14:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35