banner15

Meksika köylüleri uyuşturucu çetesini dize getirdi

Meksika'nın Guerrero'nun eyaletinde köylüler, içlerinden birini kaçıran çetenin liderinin annesini kaçırarak rehineleri takas etti

Meksika köylüleri uyuşturucu çetesini dize getirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meksika'nın Guerrero eyaletine bağlı bir köyde yaşayan köylüler, köyden birini kaçıran çeteyi dize getirdi. Köylüler, çete liderinin annesini alıkoyarak iki 'rehineyi' takas etti.

Habertürk'ün derlediği habere göre geçtiğimiz Pazar günü, Isauro de Paz Duque isimli birinin kaçırılması üzerine Guerrero eyaletindeki köylüler bir araya geldi. Duque'nin eşi, bir video çekerek eşinin serbest bırakılması karşılığında çete liderinin annesini serbest bırakmayı önerdi.

Ancak çekilen bu ilk videodan sonuç alınamadı. Köylüler ikinci videoda El Tequilero isimli çete liderinin annesine yer verdi. Anne oğlunda Duque'yi serbest bırakmasını isteyince, Duque serbest kaldı. Köylüler ise çete liderinin annesini polise teslim etti.

Guerrero Eyalet Valisi, iki rehinenin de sağlık durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

Meksika devlet televizyonunda yayınlanan görüntülerde, köylülerin Duque'nin etrafını sararak 'Birleşen halk yenilmez' şeklinde bağırdıkları görülüyor. Köylüler ayrıca, bölgedeki güvenlik sorunları nedeniyle silahlanmak zorunda kaldıklarını anlatıyor.

Meksika'nın en tehlikeli eyaletlerinden biri olarak gösterilen Guerrero'da çeteler uyuşturucu ticaretini yönetebilmek için sık sık birbirleriyle savaşıyor. Bölgede fidye için adam kaçırma olaylarıyla da sıkça karşılaşılıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 14:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48