banner39

Meksika'da 7.9 şiddetinde deprem

Meksika’da 7.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Devlet Başkanı Felipe Calderon, ciddi bir hasdar olmadığını söyledi.

Latin Amerika 20.03.2012, 20:25 20.03.2012, 21:50
Meksika'da 7.9 şiddetinde deprem

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Meksika’nın Pasifik Okyanusu kıyısındaki Acapulco şehri yakınlarında 7.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem başkent Mexiko City’de de hissedildi.

Başkent Mexico City'de hissedilen ve kentte paniğe neden olduğu belirtilen kuvvetli sarsıntının merkez üssünün ülkenin güneyindeki Guerrero'da olduğu kaydedildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Enstitüsü, depremin büyüklüğünün Richter ölçeğine göre 7,9 olduğunu açıkladı.

Meksika Ulusal Sismolojik Araştırmalar Merkezi ise depremin 10 kilometre derinlikte meydana geldiğini bildirdi.

CALDERON: CİDDİ BİR HASAR YOK

Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon, ülkenin Pasifik Okyanusu kıyısında meydana gelen şiddetli deprem sonucu ilk belirlemelere göre ciddi hasar olmadığını bildirdi.

Meksika Devlet Başkanı Calderon, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ülkenin batı sahilinde meydana gelen deprem sonucu ilk belirlemelere göre ciddi hasar olmadığını aktardı.

Başkent Mexico City Belediye Başkanı Marcelo Ebrard da şehirde ciddi hasar görmediğini ve şehri helikopter ile gözlemlediğini ifade etti.

Meksika'nın Pasifik Okyanusu kıyısındaki Guerrero eyaletinde 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) depremim yerel saatle 12.02’de meydana geldiğini duyurdu. Depremin yerin 17,5 kilometre derinliğinde meydana geldiği kaydedildi. USGS, depremin büyüklüğünü ilk önce 7.9 olarak açıklarken, daha sonra 7.6 olarak düzeltti. USGS, depremin merkez üssünün Guerrero eyaletindeki Ometepec şehrinde 25 kilometre olduğu kaydetti.

 Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?