banner15

Meksika'da Carlotta Tropik Fırtınası alarmı

ABD Ulusal Kasırga Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Pasifik Okyanusu'nda ortaya çıkan Carlotta Tropik Fırtınası'nın, Meksika'nın güneyindeki kıyı eyaletlerini vuracağı tahmin ediliyor.

Meksika'da Carlotta Tropik Fırtınası alarmı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pasifik Okyanusu'nda ortaya çıkan Carlotta Tropik Fırtınası'nın, hafta sonunda Meksika'nın güneyindeki 2 kıyı eyaletine kuvvetli yağış getireceği bildirildi.

KIYI EYALETLERİ GUERRERO VE OAXACA'DA ETKİLİ OLMASI BEKLENİYOR

ABD Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada, Pasifik Okyanusu'nda ortaya çıkan ve halen Meksika'nın güneyindeki sahil kenti Acapulco'nun 130 kilometre güneydoğusunda etkili olan fırtınanın kuzey yönünde ilerlediği ve cumartesi gecesi ile pazar sabahından itibaren kıyı eyaletleri Guerrero ve Oaxaca'da etkili olacak yağış getirmesinin beklendiği kaydedildi.

Saatteki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgarlar taşıyan fırtınanın 25 santimetreye ulaşabilecek kadar yağış getirebileceği kaydedildi.

Boda ve Carlotta, Kuzey Pasifik'te kasırga mevsimi olarak bilinen yaz mevsiminin 2'nci ve 3'üncü tropik fırtınaları oldu. Meksika'nın güneybatı açıklarında ortaya çıkan mevsimin ilk tropik fırtınasına "Aletta" adı verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 11:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48