banner15

Stadyumda ölümden kaçış

Meksika’da önceki gün oynanan bir maçta stat dışından silah sesleri geldi. Şiddet yüzünden ilk defa bir maç ertelendi.

Stadyumda ölümden kaçış

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Meksika’da şiddet futbol sahalarına kadar geldi. Önceki gün oynanan bir maçta stat dışından silah sesleri geldi. Binlerce kişi izdiham sonrası ölümden döndü. Şiddet yüzünden ilk defa bir maç ertelendi.

Kuzeydeki Torreon kentinde önceki gün Santos-Monarcas Morelia takımları arasında oynanan maçın 40’ıncı dakikasında stat dışından silah sesleri duyuldu. Futbolcular hemen soyunma odalarına kaçarken, tribünlerdeki 20 bin seyirci kendilerini panik halinde yerlere ve koltukların arkasına attı. Meksikalı yetkililer, silahlı adamlarla dolu üç otomobilin stadyum dışındaki askeri kontrol noktasından geçememeleri üzerine çatışma başladığını açıkladı.

Çatışmada bir polis yaralandı, saldırganlar için geniş çaplı operasyon başlatıldı. Statta ise yaralanan olmadı. Meksika Cumhurbaşkanı Felipe Calderon 2006’dan bu yana uyuşturucu kartelleriyle savaş yürütüyor. Bu, Calderon’un başkanlığı döneminde şiddet yüzünden ertelenen ilk maç oldu. Önceki gün Acapulco kentinde bulunan beş “başsız vücut” ise bu şiddetin son örneği oldu.

 İşte o anlar:

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2011, 12:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35