banner39

Ünlü yazar Paulo Coelho, Fransa'dan özür diledi

Brezilyalılar, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron ile dalga geçen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro adına özür dilemeye devam ediyor. Dünyaca ünlü 'Simyacı' kitabının Brezilyalı yazarı Paulo Coelho, özür videosu yayınladı.

Latin Amerika 28.08.2019, 08:33
Ünlü yazar Paulo Coelho, Fransa'dan özür diledi

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun sosyal medya hesabı üzerinden Fransa Cumhurbaşkanı'nın eşi Brigitte Macron'la alay etmesi üzerine iki ülke arasında gerginlik yaşanırken, Brezilyalılar devlet başkanları adına özür dilemeye devam ediyor.

Başta çok sevilen 'Simyacı' olmak üzere dünyaca ünlü kitapların Brezilyalı yazarı Paulo Coelho da, sosyal medyadan paylaştığı bir video aracılığıyla Fransız halkından özür dileyen isimler arasında yer aldı.

Jair Bolsonaro'nun Amazon'daki yangın krizi sırasında sarf ettiği hakaretler ve diplomatik olmayan sözleri için özür dileyen Brezilyalı yazar Paulo Coelho, "Özür dilerim, binlerce kez özür dilerim" dedi.

Coelho, Fransızca olarak paylaştığı videoya "Bu, Bolsonaro'nun Fransa, Fransa Cumhurbaşkanı ve onun eşi ile ilgili histerisi sonucu çıkan kriz nedeniyle Fransız dostlarımdan özür dilemek için çektiğim bir video. Brezilya'da, gecenin geçtiği gibi geçecek karanlık bir dönemdeyiz ve ben size özürlerimi sunuyorum" ifadeleriyle başladı. Brezilya yönetiminin son zamanlardaki davranışlarını eleştiren ünlü yazar, "Amazonlar yanmaya devam ederken sorumluluk almaktan kaçınmak için hiçbir argümanları yok, inkar edemezler ve kimseye hakaret edemezler" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?