banner39

Venezuela, CNN'in faaliyetlerini yasaklayabilir

Venezuela, ülkedeki gösterileri iç savaş varmış gibi haberleştiren CNN hakkında inceleme başlattı. Kanalıın ülkedeki faaliyetleri yasaklanabilir

Latin Amerika 21.02.2014, 11:20 21.02.2014, 11:47
Venezuela, CNN'in faaliyetlerini yasaklayabilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Venezuela, ülkedeki gösterileri taraflı olarak ve abartarak veren CNN'ye yaptırım uygulamayı planlıyor. Ülke yönetimi, CNN'in ülkedeki bazı gösterileri iç savaş gibi verdiğini ve ülke karşıtı propaganda yaptığını savunuyor.

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, İletişim ve Haberleşme Bakanı Delsi Rodriguez’e CNN hakkında inceleme başlatılması ve kanalın ülkedeki faaliyetlerinin yasaklanması için talimat verdi.

Ria Novosti’nin aktardığı haberde Maduro’nun “CNN dünyaya Venezuela’da iç savaş olduğunu göstermek istiyor. Ancak, gerçekte halk çalışıyor, eğitim görüyor ve ülkesinin yarınını inşa ediyor” ifadelerine yer verildi.

Venezuela Cumhurbaşkanının sözlerine göre, televizyon kanalının ülkede çalışmalarının tamamen durdurulmasından söz ediliyor.

Maduro ayrıca “Bu kadar propaganda yeter. Ben bu şekildeki Venezuela karşıtı propagandayı kabul edemem. Kendilerine çek düzen vermezlerse Venezuela’dan defolup giderler. Venezuela’da çalışan ve ülkesini seven bir halk yaşıyor. Bu, görmezden gelinemez.” dedi.

CNN Televizyonu, Türkiye'deki Gezi parkı eylemleri sürecinde de Taksim Parkın'dan 9 saat canlı yayın yapmış ve ülkede iç savaş varmış gibi haberler yapmıştı. CNN internet sitesi ise 'Türkiye'de yönetim karşıtı gösteriler' başlıklı bir haberinde AK Parti'nin bir mitingine ait fotoğraflar kullanmıştı.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?