banner39

banner35

Venezuela'da yine devşirilmiş darbe girişimi

Venezuela'da ordudan ayrılan bazı askerler, Guaido'nun tarafına geçti. Savaş uçakları Caracas ve Başkanlık binası üzerinde alçak uçuş gerçekleştiriyor. Askerler stratejik noktaları kapatmaya başladı. Venezuela iletişim Bakanlığı bir darbe girişimi olduğunu doğruladı .

Latin Amerika 30.04.2019, 13:39
Venezuela'da yine devşirilmiş darbe girişimi

Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, orduya başkaldırı çağrısı yaptı.

Venezuela özel kuvvetleri ve polis askeri birliklere giden yolları kapatıyor . Maduro yanlısı askerler ve güvenlik birimleri darbeye karşı koyuyor. Daha önce de kendisini ülkenin lideri ilan eden Guaido ve onunla hareket eden bir grup asker, "özgürlük operasyonu" adını verdikleri askeri kalkışmanın başladığını duyurdu.

Bölgeden gele nhaberlere göre Venezuela'da üst düzey generallerin başlattığı askeri darbe girişimine karşı Amerika Komünist Partisi üyeleri ABD'nin başkenti Washington'da Venezuela Büyükelçiliğini korumaya almışlar Maduro'ya destek için. Caracas sokaklarında darbeye direnen askerlerle darbeci askerler çatışıyor.

Venezuela'da darbeci Guaido'nun tarafına geçen askerlerin, kollarına mavi kol bandı taktıkları görüldü.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (1)
Misafir 3 yıl önce
Bazı YAYIN KURULUŞLARI vardır. Bunların kolları belli yerlerde olduğundan her darbeyi CANLI yayınlarlar. Hiç kanıksamamak lazım. MAMA verildiği sürece yayın yapmayı çok severler.
11
gök gürültülü yağmurlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?