banner39

Venezuela'da tansiyon yükseliyor

Chavez'in suikast iddialarını dile getirmesinin ardından muhalefetin adayı Capriles, "Ülkede kimsenin güvenliği yok" diye konuştu.

Latin Amerika 21.03.2012, 15:18 21.03.2012, 15:18
Venezuela'da tansiyon yükseliyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Venezuela'da Ekim ayındaki devlet başkanlığı seçimleri için yarış şimdiden başladı.
Hugo Chavez karşısında birleşen muhalefetin adayı Henrique Capriles'e suikast düzenleneceği iddiası ise seçim sürecine giren ülkede tansiyonu yükseltti.

Muhalefet içindeki bazı grupların Henrique Capriles'e suikast düzenleyeceği istihbaratını aldıklarını söyleyen Hugo Chavez, Capriles'e devlet koruması önerdi.

Capriles ise sadece kendisi için değil tüm Venezuela halkı için devlet koruması gerektiğini, şiddet olaylarında ülkenin dünyada ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda da Capriles'in konuşma yaptığı bir mitingde silahlar patlamış ve Chavez tarafttarları Capriles hakkında hakaret içeren sloganlar atmıştı.

Merkez solda siyaset yapan Henrique Capriles savunduğu politikalarda Latin Amerika'nın yükselen gücü Brezilya'yı model alıyor.

Gözlemciler geçirdiği ameliyatlara ve kemoterapi tedavisi görecek olmasına rağmen Chavez'in ülkedeki popülaritesinin sürdüğünü belirtiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?