banner39

Amerika'nin Kasım Süleymani ile işi bitti.. Fişi çekti

Kudüs'ün hayrına hiçbirşey yapmayan Kudüs gücü komutanı Süleymani'yi ABD'nin öldürmüş olması Süleymani'yi "kahraman" yapmayacağı gibi, ABD'ye minnettar olmamızı da gerektirmez. ABD vaktiyle alan açtığı, kullandığı, eliyle Müslümanları tasfiye ettiği bir maşayı -işi bitince- temizledi, mesele bu.

Makale-Yorum 04.01.2020, 07:39 03.02.2020, 17:34
Amerika'nin Kasım Süleymani ile işi bitti.. Fişi çekti

03 Ocak sabahı ölüm haberi ile gündemi hareketlendiren İranlı komutan Kasım Süleymani'nin bazılarınca kahraman bazılarınca kan donduran katliamlara imza atan bir savaş suçlusu olduğu tartışmaları başladı.

Konuya Yeni Şafak'taki köşesinde değinen Taha Kılınç, değerlendirmesinde ortaya çıkan tabloya uzaktan bakıp net görmemizi sağladı.

 Bazı gerçekler yalındır:

* ABD tarafından bu sabah Bağdat'ta öldürülen İranlı General Kâsım Süleymani, Ortadoğu'da yüz binlerce Müslüman'ın ölümünden direkt biçimde sorumlu bir savaş suçlusuydu. Katlettirdiği mazlumlarla aynı akıbeti paylaştı: Bombardımanda bedeni paramparça oldu.

* ABD'nin öldürmüş olması Süleymani'yi "kahraman" yapmayacağı gibi, ABD'ye minnettar olmamızı da gerektirmez. ABD vaktiyle alan açtığı, kullandığı, eliyle Müslümanları tasfiye ettiği bir maşayı -işi bitince- temizledi, mesele bu.

* Kâsım Süleymani, "Kudüs Gücü"nün komutanıydı. Ancak faaliyet göstermediği tek yer de Kudüs'tü. Kudüs ve Filistin sloganlarıyla, İran'ın mezhepçi ajandasını bölgemizde uygulamaya girişmişti. Çok sayıda açıklamasında da net bir şekilde ifade ettiği gibi, "Fars İmparatorluğu"nu ihyâ etmenin derdindeydi. Bu yolda da can verdi.

* Kudüs ve Filistin denince, bizim Müslümanları kandırmak çok kolaydır maalesef. Kâsım Süleymani'nin kanlı serüveni, sloganlara değil sahadaki tatbikata bakmamızı bize yeniden hatırlatmalı.

* Ve İdlib... Daha önce Halep, Hama, Humus ve diğer şehirlerde olduğu gibi... Binlerce kardeşimiz açlıkla, soğukla, bombardımanlar altında imtihan oluyor. Kâsım Süleymani, geçici bir gündem. Asıl odaklanmamız gereken yer: Mazlumların halleri. Ki, onlar da Allah katında bizim imtihanımız olmasın.

banner53
Yorumlar (7)
Ohtelos 1 yıl önce
Hangi müslüman ülke ABD nin maşası degil siz kendinizi özelmi zannediyorsunuz tüm ülkeyi sattı akp bu maşalık degilmi
Malcolm-xx 1 yıl önce
Saçma sapan bir yorumdur bu !!!...
Adalet 1 yıl önce
Yalan ve iftiralarınızla boğulacaksınız.zalimler için cehennem yeter.
ilkgun salih 1 yıl önce
abd kasim suleymaniyi kullanmis peki abd yi kim kullaniyor onu da yahudi alcagi kullaniyor. yahudi geri cekilir one abd gibileri surer terihine bakin ta musa aleyhisselama dayanir yahudi tarihi musa a.s min arkasina saklanarak kitmiyi musa a.s oldurten yahudi almanyada almanyanin arkasina saklanarak dunya savasi cikarmis akli sonradan basina gelen hitler yahudiyi gaz odalarinda eritmistir.
M.Kahraman 1 yıl önce
Gerçeğin çok az bir bölümününün dile getirildiğine inanıyorum.Karabağ çatışmasında da ermenilerden yana olduğunu okumuştum.
Ahmet T. 1 yıl önce
İranlı olmasına rağmen, öldüğüne en çok da CHPKK'lılar üzüldü.
2006 hizbullah israil savaşı 1 yıl önce
1. trump bile 100'lerce "katil" abd askerinin ölümünden sorumlu olduğunu söyledi.
2. israil in ateşkes istemek zorunda kaldığı "2006 hizbullah israil savaşını" araştırın internette sır değil. Kaç tane israil zırhlısı imha edilmiş ve askeri ölmüş. Operasyonda Süleymani vardı. Siz tabi batı ve amerikan medyasının duyurmak istediklerini biliyorsunuz sadece. Fitneye ortak oluyorsunuz !
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?