banner27

3.Uluslararası Sağlık Turizmi kongresi

Sağlık Turizm Derneği, Kültür Bakanlığ'ının katkılarıyla 3.Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi düzenliyor.

3.Uluslararası Sağlık Turizmi kongresi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bir gelenek haline gelen “Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi”nin üçüncüsünü 3-6 Aralık 2010 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleniyor. İlkini 2008 yılında, ikincisini 2009 yılında yurtiçinde ve yurtdışından 400’e yakın katılımcı ile yapılan kongrede bu yıl da Sağlık Turizmi alanında daha somut adımların atılması hedefleniyor.

Kongrede Sağlık Turizminde Standartlar, Pazar analizi, Ortadoğu Pazarı, İnsan Kaynakları, Yabancı Doktorların Çalıştırılması, Tıp Bilişimi, Sağlık Turizminde Sağlık Bakanlığı ve Üniversitelerin Rolü gibi konular geniş şekilde değerlendiriliyor. Ayrıca, kongreye devlet ve hükümet temsilcilerinin katılımlarının sağlanması suretiyle sektörün sorunlarının bizzat yetkililerle ele alınması ve olası çözümler üzerinde görüş alışverişinde bulunulması düşünülüyor.

Bu kongrede  farklı olarak; gerek yurt içinden gerekse özellikle Ortadoğu Ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri’nden konunun uzmanlarının yanı sıra ciddi oranda yatırımcı ve iş adamlarının davet edilerek, söz konusu ülkeler ve Türkiye’deki muhatapları arasında yatırım ve işbirliğinin gerçekleşmesine katkı sağlanması.

3-6 aralık tarihleri arasında İstanbul Grand Cevahir Hotel’de yapılacak olan kongre hakkında geniş bilgi ve detaylı program için www.saglikturizmi2010.org internet adresinden takip edilebilir.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2010, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25