banner27

Çankaya Belediyesi Ulusal Mimari yarışması

Çankaya Belediyesi tarafndan Ulusal Mimari Yarışması düzenleniyor.

Çankaya Belediyesi Ulusal Mimari yarışması


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çankaya Belediyesi Ulusal Mimari Yarışması düzenliyor. Çankaya Belediyesi Başkanlık Hizmet Binası, Sanat Merkezi ve Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu binası mimari projelerinin elde edilmesi için Çankaya Belediyesi “Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışma Yönetmeliği” kuralları içerisinde serbest, ulusal ve tek kademeli olarak yarışma düzenliyor.

Yarışmaya katılacak yarışmacıların aşağıdaki hususları yerine getirmeleri gerekiyor:
a) Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mimarlar Odası üyesi olmak ve meslekten men cezalısı durumunda bulunmamak,
b) Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak,
c) Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların birinci dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak,
d) Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamak,
e) Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak,
f) Yarışmayı açan idare adına hareket eden ve söz konusu yarışma çalışmalarında yer alan danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak,
g) Şartname alıp isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir).

h) Yarışmaya katılmak isteyen yarışmacıların, şartname bedeli olan 100 TL’yi (Yüz Türk Lirası) idarenin TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI Finans Market/Ankara Şubesi'ndeki TR 96 0001 5001 5800 7295 2747 06 no’lu Çankaya Belediyesi Cari hesabına, Çankaya Belediyesi Başkanlık Hizmet Binası, Sanat Merkezi ve Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu Binası Mimari Proje Yarışması Katılım Bedeli notuyla yatırmaları, şartname almaları ad, soyad, T.C. kimlik numarası, adres ve iletişim bilgilerini bırakmaları zorunludur.

Şartname alma için son tarih 08 Ekim 2010 Cuma, saat 16.00’a kadar. Proje ve ekleri 11 Ekim 2010 Pazartesi günü en geç saat 17.00’ye kadar yarışma raportörlüğüne elden imza karşılığı teslim edilebileceği gibi PTT, APS veya özel kargo ile adrese teslim olarak da gönderilebilir.

Yarışmaya katılan bütün projeler, sonucun ilanından sonra ( 13 Kasım 2010 Cumartesi- 20 Kasım 2010 Cumartesi) Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Kenedy cad. No.: 4 Kavaklıdere/ ANKARA adresinde 8 gün süre ile sergilenecek. Sergi, ücretsiz olarak halka açık yapılacak ve sergide yarışma şartnamesi ve jüri raporları bulundurulacak.

Yarışma şartname ve eklerine Çankaya Belediyesi, www.cankaya.bel.tr web adresinden de ulaşılabilir.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2010, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25