PKK Kars'ta TIR yakıp minibüse ateş açtı: 1 kadın yaralı

Kars Kağızman'da PKK mensupları 3 tırı ateşe verdi, Kara kurt mevkisinde ise. Olay yerinden kaçmaya çalışan bir araca PKK'lılarca açılan ateşte 2 kişi yaralandı

PKK Kars'ta TIR yakıp minibüse ateş açtı: 1 kadın yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kars'ın Kağızman ilçesinde yol kesen PKK mensubu bir grup, 3 tırı ateşe verdi. Olay yerinden kaçmaya çalışan bir araca ateş açılması sonucu 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, PKK mensubu bir grup, Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Karakurt-Değirmendere mevkisinde 3 tırı durdurdu.

Araçlardan indirdikleri sürücülerin cep telefonlarını alan PKK'lılar daha sonra tırları ateşe verdi. Bu arada, tırların yandığını görerek geriye dönmeye çalışan bir araca örgüt mensupları tarafından ateş açıldı.

Yaralanan 2 kişi Sarıkamış ve Kağızman'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Kağızman ilçesi Karakurt mevkisinde yol kesen PKK'lılar, durduramadıkları bir minibüse ateş açtı, bir kadın yaralandı.

Bugün saat 14.45'de Erzurum- Iğdır karayolunun Karakurt deresi mevkisinde meydana geldi. Artan terör olayları nedeniyle Kars Valiliği tarafından geçen 20 Ağustos günü 'güvenlik bölgesi' ilan edilen Kağızman'ın Karakurt bölgesinde, PKK'lılarca yine yol kesti.

Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Karakurt-Değirmendere mevkisi, köprüde oluşan ağır hasardan dolayı trafiğe kapatılmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 17:09
YORUM EKLE

banner39