banner39

AA Boşnakça yayına başladı

AA bugünden itibaren Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça yayın yapacak

Medya 11.03.2012, 14:12 11.03.2012, 14:12
AA Boşnakça yayına başladı

Anadolu Ajansı'nın Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da oluşturulan AA Balkanlar Bölge Müdürlüğü geniş ve üst düzey bir katılımla hizmete girdi.

AA Balkanlar Bölge Müdürlüğünün açılışına, Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk katıldı. Açılış kurdelesini Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bosna Hersek Güvenlik Bakanı Sadık Ahmetoviç, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Ahmet Yıldız ve AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk birlikte kesti.

Açılışa çok sayıda milletvekili, belediye başkanı, din adamı, basın kuruluşu ve STK yetkilisi katılıyor.
Açılış programı kapsamında Saraybosna'daki Türk Kültür Merkezi'nde "AA objektiflerinden Türkiye'nin güzellikleri" konulu fotoğraf sergisinin de açılışı yapılacak.

Balkanlar Müdürlüğü'nün açılmasının yanı sıra bugünden itibaren Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça yayına başlayacak olan Anadolu Ajansı, bu hizmetiyle özellikle bölge medyasına önemli haber, görüntü ve fotoğraf desteğinde bulunacak.

AA'nın Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça yayınından ücretsiz olarak 1 yıl boyunca yararlanacak bölgenin ve ülkenin önde gelen televizyonları, gazeteleri ve internet haber siteleri yöneticileriyle AA Genel Müdürü Kemal Öztürk tarafından protokol imzalanacak.

AA'nın bugün başlatacağı yayın kapsamında, Türkiye'den, dünyadan ve bölgeden önemli haberler, görüntü ve fotoğraflarıyla birlikte Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça olarak yayına verilecek.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?