banner39

Ankara iki Türk gazeteciyi arıyor

Suriye'deki olayları takip etmek ve belgesel çekmek için İdlib şehrine giden Gerçek Hayat dergisinin Ortadoğu temsilcisi ve Milat Gazetesi yazarı Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun'a 5 gündür ulaşılamıyor.

Medya 15.03.2012, 08:43 15.03.2012, 08:43
Ankara iki Türk gazeteciyi arıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Milat Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Adakoğlu, 5 Mart'ta Suriye'ye giriş yapan arkadaşlarından 10 Mart'tan beri bilgi alamadıklarını ve hayatlarından endişe ettiklerini söyledi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye’ye 5 günden bu yana haber alınamayan Gerçek Hayat dergisi Ortadoğu temsilcisi ve Milat gazetesi yazarı Adem Özköse ile kameraman Hamit Coşkun hakkında Şam yönetimiyle girişimde bulunduklarını söyledi.

Kendilerine haber ulaşır ulaşmaz, yoğun bir çaba içine girdiklerini belirten Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Gerek Suriye yönetimi, gerek ilgili bütün taraflarca girişimlerde bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz. Bu tür durumlarda dahi saygı gösterilmesi gereken husus, gazetecilerin, basın mensuplarının güvenliğidir. Olağanüstü şartlarda görev yapan gazeteciler, her zaman bazı risklerle karşı karşıya kalabilir. Ama kim, nerde olursa olsun, basın mensupları görevlerini yaparken, onların can güvenliğinin teminat altına alınması lazım. Son dönemde Suriye’de uluslararası basında da kayıplar oldu. Bu Suriye’deki durumun ne kadar ciddi bir duruma geldiğini gösteriyor. Bizim basın mensupları içinde her türlü girişimi, bütün taraflar nezninde yaparak, inşallah onları ülkemez sağ salim dönüşü için yoğun çaba sarfediyoruz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?