banner15

Aydın Doğan'dan 'her şeyi geride bırakalım' mesajı

Seçim süreci boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile polemiğe giren Aydın Doğan, Hürriyet Gazetesi üzerinden "Her şeyi geride bırakalım" imasında bulundu

Aydın Doğan'dan 'her şeyi geride bırakalım' mesajı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Seçim süreci boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet ile polemik halinde olan Aydın Doğan, sandıktan AK Parti'nin tek başına iktidar çıkması üzerine Hürriyet Gazetesi üzerinden "Her şeyi geride bırakalım" imasında bir mesaj yayınladı.

Gazetenin bugünkü sayısında yer alan açıklamada, seçim sonuçlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti yönetiminin büyük bir başarısı olduğu belirtilerek, Davutoğlu'nun balkon konuşması üzerinden, "Artık bir yumuşama dönemine girilmeli" çağrısında bulunuldu.

"Türkiye’nin önündeki olumsuz koşullar göz önüne alındığında, ülkenin bir an önce bir yumuşama dönemine girmesi elzemdir. Başbakan Davutoğlu’nun pazar akşamı yaptığı konuşmalarda “Türkiye’yi her türlü kutuplaşmadan, her türlü çatışmadan, her türlü gerilimden çıkaracağız” şeklindeki sözleri, artık kendisinin de bu ihtiyacı hissettiğini gösteren önemli bir çıkıştır." denilen açıklama şöyle devam etti:

Sayın Davutoğlu’nun “Türkiye şu andan itibaren yapılan tartışmaları geriye bırakarak, gelecek hedeflerine odaklanmalıdır”, “Milletimiz istikrar istedi, güven istedi, meselelerine çözüm istedi”, “Demokrasiden, hukuktan, merhametten, şefkatten, sevgiden geriye bir adım gidilmeyecektir”, “Herkesin hukuku güvence altındadır ve herkesin hukuku, 78 milyon vatandaşımızın hukuku mutlak şekilde korunacaktır”, “Bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, fikir ve inanç özgürlüğü bizim teminatımız altındadır” sözleri iyimserlik yaratmıştır.

Bu alanda herkese, öncelikle de iktidara büyük sorumluluklar düştüğü tartışılamaz. İktidarın bu yönde toplumun bütün kesimlerini ikna edecek somut adımlar atmasını, “78 milyonu kucakladığı” yolundaki sözlerini gerçekten hayata geçirmesini diliyoruz. Gerilimlerin aşılabilmesi, aynı zamanda muhtelif mecralardan verilen mesajlarda gösterilecek özene de bağlıdır. Keza, ülkede giderek yaygınlık kazanan şiddet dilinin de bir an önce durdurulması gerekiyor.

Hürriyet olarak, yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını güçlendirmek, hukukun üstünlüğünü hâkim kılmak, devlet içindeki her türlü illegal yapılanmayla hukuk içinde mücadele etmek, ülkemizin çoksesliliğini yaşatmak, düşünce ve ifade özgürlüğü başta olmak üzere tüm özgürlük alanlarını genişleterek demokrasiyi güçlendirmek, nefret ve ötekileştirme söylemlerine itibar etmeyerek birleştirici ve kaynaştırıcı bir rol oynamak ve terörü ortadan kaldırmak için atılacak her adımın yanında olacağımızı belirtmek isteriz.

Bu beklenti ve temennilerle 1 Kasım seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 09:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35