banner15

BDP'den Yeni Şafak'a ambargo

BDP, Çukurca'da hayatını kaybeden askerleri haber yaparken kendisine 'katil' diyen Yeni Şafak'a 4 Eylül'deki kongre için akreditasyon vermedi

BDP'den Yeni Şafak'a ambargo

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

4 Eylül'de yapılacak BDP Olağan Kongresi bazı ilklere sahne olacak. Yurt içinden ve yurt dışından bir çok parti ve gazeteye davetiye gönderilirken bir gazeteye ambargo uygulandı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Çukurca’da PKK tarafından öldürülen askerler haberinde, BDP’yi suçlayarak “Katil sizsiniz” manşeti atan Yeni Şafak gazetesine kongreyi izlemesi için “akreditasyon” verilmedi.

Partide, yeni dönemdeki sert politik süreç düşünülerek, bunu göğüsleyebilecek isimlerden oluşan bir Parti Meclisi (PM) kurulması benimsendi ve PM listesine konulacak isimler, bu doğrultuda yapılan mülakatla belirlendi. Kongrenin sloganı, “Demokratik Özerklikle Demokratik Cumhuriyeti selamlıyoruz” olacak.

BAŞBAKAN DA DAVETLİ

Kongre’ye Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda siyasi parti yöneticisi, sivil toplum temsilcisi ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da davetiye gitti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2011, 13:16
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35