banner15

Doğan Medya'dan Twitter'a sansür

CNNTürk'te 'teröre propagandası' yapmakla suçlanan Tahir Elçi'yle ilgili Twitter'da paylaşılan 57 mesaj hakkında mahkemeden "sansür" kararı çıkartıldı

Doğan Medya'dan Twitter'a sansür

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Doğan Grubu, Diyarbakır Baro Başkanı'nın CNN Türk'te ifade ettiği 'PKK terör örgütü değildir' sözleri üzerine atılan 57 tweetin engellenmesi için mahkemeye başvurdu. Doğan Grubu'nun bu talebi Bakırköy 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından kabul edildi. Sansür kararını alan Twitter, 57 kullanıcıya da e-posta ile bildirim gönderdi.

Doğan Grubu'na ait CNN Türk televizyonunda Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına geçtiğimiz aylarda konuk olan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, skandal sözlere imza atarak "PKK, terör örgütü değildir. PKK'nın bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK silahlı siyasal bir harekettir. Siyasal talepleri olan toplum çok ciddi bir desteği olan bir siyasal harekettir" demişti. Söz konusu ifadelerin yer aldığı görüntüler de sosyal medya aracılığıyla paylaşılarak, geniş yankı buldu.

Doğan Grubu yetkilileri, CNN Türk'te PKK'ya yapılan övgü dolu sözlerin yorumlandığı 57 tweet için engelleme başvurusunda bulundu.

Her fırsatta 'ifade özgürlüğü'nde bahseden Doğan Grubu'nun sansür talebi Bakırköy 6. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 13:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35