Ekmek Teknesi dizisini asker kaldırtmış

Ekmek Teknesi oyuncularından Hasan kaçan, anlatılan dini hikayeler sebebiyle bazı paşaların rahatsız olduğunu ve diziyi yayından kaldırttıklarını söyledi

Ekmek Teknesi dizisini asker kaldırtmış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

2002-2004 yılları arasında yayınlanan ve büyük ilgi gören Ekmek Teknesi isimli dizinin anlatılan dini hikayeler sebebiyle paşaların baskısıyla yayından kaldırıldığı bildiriliyor.

Dizinin başrol oyuncularından olan 'Heredot Cevdet ' rolündeki Hasan Kaçan, Haberturk'te Balçiçek İlter'in sunduğu Söz Sende programında dizinin neden kaldırıldığını açıkladı.

Kaçan dizinin Heredot Cevdet'in yani kendisinin anlattığı dini hikayeler yüzünden o dönemde muvazzaf bazı paşalar tarafından kaldırıldığını söyledi. Kendilerine sebep olarak ise; 'anlattığınız dini hikayelerden izleyicilerimiz rahatsız oluyor' denildiğini ancak o 'izleyicilerin' kim olduğunu daha sonradan öğrendiğini belirtti.

'Postmodern Darbe' olarak anılan 28 Şubat döneminde askerler tarafından kurulan Batı Çalışma Grubu'nun "Süper Baba", "Bizim Aile" ve "Yazlıkçılar" gibi dönemin sevilen televizyon dizilerini "psikolojik harekât" amacıyla kullanmak istediği ortaya çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 10:57
banner53
YORUM EKLE

banner39