Gazetelerin Ergenekon başlıklarında büyük değişim!

Ergenekon davasında yerel mahkeme kararını darbecilerin cezalandırılması olarak gören gazetelerin Yargıtay kararından sonra Ergenekon'u 'paralel kumpası' olarak nitelendirmesi dikkat çekti

Medya 22.04.2016, 10:32 22.04.2016, 10:47
Gazetelerin Ergenekon başlıklarında büyük değişim!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Medya, Yargıtay'ın Ergenekon davasında kararı bozmasına yoğun ilgi gösterdi. Ancak üç sene önce verilen kararı derin devletin cezalandırılması, darbecilere ceza verilmesi olarak gören medyanın Yargıtay kararından sonra Ergenekon'un 'paralel yapı' kumpası olduğunu iddia etmesi dikkat çekti.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 274 sanıklı Ergenekon davasında, "Örgüt yok, hukuka aykırı delilller var" hükmüne vararak İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını hem usul, hem de esas bakımından bozdu.

6 Ağustos 2013'te "19 darbeciye müebbet" manşetiyle çıkan Sabah, aynı kararı bu kez kumpas olarak niteleyerek "Yargıtay kumpası bozdu" dedi. Yerel mahkeme kararını "Derin devlete müebbet" başlığıyla duyuran Star gazetesi, bugünkü nüshasında "Ergenekon değil, FETÖ kumpası" başlığını kullandı. 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını hükmün bozulmasının ardından 'kumpas' olarak niteleyen Türkiye gazetesi, 6 Ağustos'ta "Ağır darbe" başlığını kullanmıştı.

Gazetelerin 5 Ağustos 2013 ve 21 Nisan 2016'da verilen kararlarla ilgili haberleri şu şekilde:

YEREL MAHKEME KARARINDAN SONRA

YARGITAY KARARINDAN SONRA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?