banner39

banner35

İnternet haberciliğinde yeni bir soluk 'Haber Duruş'

Dijital yayıncılık alanında yeni bir haber sitesi yayın hayatına başladı. Haber Duruş sitesine bu yolculuğunda başarılar diliyoruz

Medya 03.11.2017, 10:13 03.11.2017, 14:58
İnternet haberciliğinde yeni bir soluk 'Haber Duruş'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Günümüz Medyasının tekelleşmeden kurtulması için elzem olan yeni ve farklı sesler, doğru habere ulaşma noktasında en önemli ayaklardan biri olma özelliğini taşıyor.

Bu amaçla yola çıkan Çıra Yayınları bünyesindeki "Haber Duruş", güç odaklarına karşı insanımızın doğru bilgi ve haber edinme gibi doğal haklarını koruyabilme iddiasıyla yayın hayatına başladı. Haber Duruş sitesi; makalelerle, röportajlarla, haber ve analizlerle insanımıza ‘doğru bilgilenme imkânı sunmak´ gibi bir misyon üstlenmiş.

Haber Duruş sitesinin Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Davut Güler, habercilikte dürüstlükten ayrılmamayı şiar edinerek “Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haber getirirse,onu ´etraflıca araştırın´. Yoksa cehalet sonucu, bir kavme kötülükte bulunursunuz da sonra işlediklerinize pişman olursunuz.” (Hucurat, 49/6) ayetini hepimize hatırlatıyor.

Yerli, yabancı tekelleşmiş medya ve kendi çıkarları doğrultusunda yayıncılık yapan yayın organlarından farklı bir ‘duruş´ la, haber yapmayı hedefleyen siteye Dünya Bülteni ailesi olarak bu zorlu yolda başarılar diliyoruz.

 

 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?