banner15

Koşaner'e suç duyurusu işinden etti

Ses kaydı dolayısıyla Işık Koşaner'e suç duyurusunda bulunan Bursalı gazeteci, çalıştığı gazeteden kovuldu

Koşaner'e suç duyurusu işinden etti

Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in internete düşen ses kaydında "Gazeteciler analarını bile satar" sözleri üzerine hakkında suç duyurusunda bulunan Kent Gazetesi köşe yazarı Necmi İnce, işinden oldu.

Bir grup gazeteci ile birlikte Bursa Adliyesi'nde Işık Koşaner hakkında suç duyurusunda bulunan köşe yazarı Necmi İnce'nin işine gazetesi tarafından son verildi. Yöneticilerin kendisini telefonla arayıp işten çıkartıldığı bilgisini verdiğini söyleyen Necmi İnce, şunları söyledi:

"Yazı işleri müdürü beni aradı, ilk önce bana ajansların geçtiği haberde yapılan suç duyurusu ve basın açıklamasında benim imzamın olup olmadığını, çekingen bir sesle tonuyla sordu. Ben de 'evet' dedim. Darbeye ve darbecilere karşı olduğumu, bunun için Koşaner hakkında suç duyurusunda bulunduğumu söyledim. Benim yaptığım sanki çok kötü bir şeymiş gibi; 'Senin başka işin yok mu' diye beni adeta tehdit etti. Ben gazeteciyim köşe yazarlığı yapıyorum. Koşaner böyle tespitlerde bulununca benim elim kolum bağlı mı? Oturacak mıydım?' dedim."

Yazı işleri müdürünün, 'Kimlere ve neye hizmet ettiği belli olmayan gazetelerin muhabiri ile birlikte neden hareket ediyorsun? Ne gerek var böyle şeylere? Bizim gazetemizin yayın politikası belli' dediğini anlatan İnce, kendisinin de cevaben, "Benim darbecilerin ipliğini pazara çıkarmam böyle çirkinlikleri örtbas etmem asla mümkün olamaz" dediğini aktardı.

Bunun ardından yazı işleri müdürünün kendisine, 'Artık seninle çalışmayacağız' dediğini ifade eden İnce, "Ben hakkımı helal etsem ne olur etmesem ne olur? 'Yapılan ortada Balyoz'u biz yaptık, Aktütün'de askerleri biz koruyamadık' diyen statüko artıklarını rahatsız etmeye devam edeceğim. Bu tiplerin nesli tükendi. Kelaynak kuşuna döndüler. Bana 'Askerlerle alakalı niye konuşuyorsun' diyen yazı işleri müdürünün ne dünyadan ne Türkiye'den haberi var. Genelkurmay sitesinden e-muhtıra utancını yani darbe kalkışması olan bildiriyi kaldırıyor; bu arkadaşlar ben darbecilere karşı çıktığım için köşe yazdığım gazetenin künyesinden ismimi çıkarıyorlar. Ama bu zihniyet şunu görmüyor; göremiyor. Milletimiz künyesinden darbecileri ve karargâhın kapı kulu olan gazetecileri çıkardı, haberleri yok." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2011, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğrucu davud
doğrucu davud - 8 yıl Önce

herkese bu kadar cesur olsan

banner39

banner36

banner37

banner35