banner15

Koza İpek'in kanallarında yayın kesildi

Koza İpek Grubu'nun kayyum atanan televizyon kanalları, bugün gün boyunca yaşanan arbededen sonra yayından alındı. Kanaltürk ve Bugün TV kanalları şu an yayın yapmıyor

Koza İpek'in kanallarında yayın kesildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Koza İpek Holding bünyesinde yer alan Kanaltürk ve Bugün TV kanallarının yayınına, dün akşamdan bu yana devam eden kargaşanın ardından, son verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Fethullahçı Terör Örgütü'ne söz ve eylem birliği içinde destek verdiği ve yayınlarında manipülasyon yaparak çarpık algı yarattığı gerekçesiyle kayyum yönetimine devredilmesi talebinin Ankara 5. Asliye Sulh Ceza Hâkimliği'nce kabul edilmesinin ardından Koza İpek Grubu bünyesindeki Bugün TV ve Kanaltürk'ün yayını durduruldu.

Uydudan yayını sağlayan "aplink"in kapatılmasının ardından Bugün TV ve Kanaltürk'ün internet üzerinden yayını da 16:50 sularında kesildi.

Kanaltürk ve Bugün TV'ye sivil polislerin girmesinin ardından saat 16.36 sıralarında uydu yayını "aplink"in kapatılmasıyla kesildi. Sivil polislerin binaya girişi sırasında Kanaltürk Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, rejiden canlı yayındaydı.

Toros, sivil polislerin "uydu odasına" girdiğini belirterek her an yayınlarının kesilebileceğini kaydetti. Toros'un konuşması devam ederken saat 16.36 sıralarında iki kanalın da ekranı karardı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 17:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35