banner39

Mahkeme kararıyla birçok twite engelleme

İstanbul'da bir hakim, Twitter üzerinden kendisiyle ilgili yapılan "hakaret ve saldırı" içerikli mesajların kaldırılması için mahkeme kararı çıkarttırdı. Karar üzerine Twitter yönetimi birçok gazeteciye uyarı mesajı atarak söz konusu linkleri kaldırmaları istendi

Medya 21.01.2015, 14:57 21.01.2015, 14:57
Mahkeme kararıyla birçok twite engelleme

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun, kendisiyle ilgili hakaret ve saldırı içerdiğini öne sürdüğü haberin paylaşıldığı twitter mesajlarının engellenmesi için mahkemeye başvurarak engelleme kararı aldırdı.

Hâkim Altun, İstanbul 6. Sulh Ceza Hâkimliği'ne yaptığı başvuruda söz konusu tweetlerin, kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığını iddia etti. Yapılan başvuruda erişimin engellenmesi istenen hesaplar ise tek tek listelendi.

Talebi görüşen mahkeme, Hakim Altun'u haklı bularak söz konusu mesajların engellenmesi için Twitter yönetimine tebligatta bulundu.

‘İŞLEM YAPMAK DURUMUNDA KALABİLİRİZ’

Mahkemenin tebligat yazısını alan Twitter ise kullanıcılara bir uyarı göndererek ilgili haberin link verildiği mesajları kaldırmaları istendi. Uyarıda, mesajların kaldırılmaması durumunda site yönetimi tarafından engelleme yapılacağı belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?