banner39

Medya Akademisi başlıyor

UGED tarafından düzenlenen ve altı hafta sürecek Medya Akademisi'nde çeşitli atölye çalışmaları ve teorik bilgilerin verileceği dersler yer alıyor

Medya 04.04.2013, 16:25 04.04.2013, 16:25
Medya Akademisi başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Uluslararası Genç Derneği (UGED) tarafından gerçekleştirilecek Medya Akademisi programı 8 Nisan'da başlıyor. Program, seminer, konferans ve atölye çalışmalarından oluşuyor.

8 Nisan'da başlayacak Medya Akademisi'nde katılımcılar, seminer, konferans ve atölye çalışmalarından oluşan programda diledikleri derslere katılabilecek. Genç Dergi Yazı İşleri Müdürü Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın sunumuyla Yazı İşleri, Dergicilik, Editörlük seminer programında katılımcılar dergiciliğin mutfağını öğrenecek. UGED Kurumsal İletişim Direktörü İbrahim Özkahyaoğlu katılımcılara, Sosyal Medya Uygulamalarını anlatacak. Sinemacı Yusuf Ziya Gökçek ise Afrika Sineması'na Giriş seminerinde Afrika Sineması'nın köşe başı filmlerini ve arka planını konuşacak.

Genç Medya Akademisi Bahar dönemi programında toplam altı atölye çalışması gerçekleştirilecek. Katılımcılar diledikleri atölye programına katılarak altı haftalık çalışmalara iştirak edecek. UGED Yönetim Kurulu Başkanı ve Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Lütfi Arslan, Okuma Atölyesi'nde, Mark A. Kishlansky'nin "Batı'nın Kaynakları" isimli kitabını katılımcılar birlikte tartışacak. Ali Ramazan Tak yönetiminde gerçekleşecek Proje Atölyesi'nde PCM eğitiminin yanı sıra, uygulamaları proje örnekleri hazırlanacak. Samet Demir yönetimindeki Tiyatro Atölyesi'nde ise katılımcılar, sahne eğitimi alarak bir oyunu sahneye koyacak.

Fotoğrafçı Nevzat Yıldırım yönetimindeki Fotoğrafçılık Atölyesi'nde katılımcılar, temel fotoğrafçılık dersleri almakla birlikte, fotoğraf okumaları da gerçekleştirecek. Medya Akademisi'nin atölye çalışmalarından bir diğeri ise, Fatih Bıçakçı ile Animasyon ve Video Edit Atölyesi olacak. Grafiker Semih Taneri ise, Grafik Tasarım Atölyesi'nde katılımcılara temel grafik ve tasarım dersleri verecek.

Medya Akademisi'ne katılmak isteyenler, derneğin web sitesi üzerinden kayıt olabilir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?