banner39

Milli Gazete'de sakallı, Taraf'ta traşlı...

Doğal destek ürünleri üreten Prof. İlker Durak'ın reklamlarında kullandığı fotoğrafın gazetelerin okur profiline göre değişmesi dikkat çekiyor

Medya 23.03.2012, 15:07 23.03.2012, 15:07
Milli Gazete'de sakallı, Taraf'ta traşlı...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tıp profesörü İlker Durak, "bilimsel çalışmaları doğrultusunda hazırlandığını" iddia ettiği Natura adlı doğal destek ürünleri için farklı gazetelere verdiği ilanda kullandığı fotoğraf seçimiyle dikkat çekiyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Durak, değişik okur profiline sahip üç gazetede yer alan ilanlarında, söz konusu gazetelerin yayın çizgilerine uyumlu fotoğraflar kullandı. Milli Gazete'de yer alan ilanda, sakallı ve kravatlı fotoğrafını kullanan Durak, Akit gazetesindeki ilanda ise kravatsız ve sakallı fotoğrafına yer verdi. Taraf gazetesindeki ilanda da takım elbiseli, kravatlı ve sinekkaydı tıraşlı halini yansıtan fotoğrafını kullandı.

YASAL SORUNDAN DA KAÇIYOR

Her üç gazetede yer alan ilanlarda kullanılan üslup Durak'ı karşılaşabileceği yasal sorunlardan koruyacak titizliğe sahip. Herhangi bir bitkisel ürünün doğrudan tanıtımının yapılmadığı ilanlarda Durak'ın, doğal besin desteğinin faydalı olacağına ilişkin değerlendirmesi, "Sevindirici Haber" başlığıyla yer alıyor. Sadece Milli Gazete'deki ilanın sonunda "Natura ürünleri Prof. Dr. İlker Durak'ın bilimsel çalışmaları ışığında hazırlanan doğal destek ürünleridir" ifadesine yer veriliyor.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?