banner39

Samanyolu TV'den Peygamber çağırma seansı!

Samanyolu'nda yayımlanan Şefkattepe Dizisi'nde ruh çağırma seanslarındakine benzer şekilde Peygamber Efendimiz'in çağrılması ve ışık hüzmesi şeklinde belirerek kamyonette kendisi için hazırlanan tahta kurulması görüntüsü tepkiyle karşılandı

Medya 11.02.2014, 11:50 12.02.2014, 08:44
Samanyolu TV'den Peygamber çağırma seansı!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye'de son dönemde çeşitli kurum ve yapılar arasında yaşanan tartışmalarda kullanılan bazı argümanlar tepkilere neden oluyor. Özellikle ortaya çıkan ses kayıtlarında Peygamber Efendimiz'in bazı konularda tweet atılmasını teşvik ettiği ve hashtag oluşturulmasını tavsiye ettiği iddia edilmişti.

Bir başka iddiaya göre ise Peygamber Efendimiz bir grubun toplantılarına teşrif ederek çeşitli talimatlar veriyor.

Kur'an ve sünnete aykırı bu tarz iddiaların üzerine Samanyolu TV'nin Şefkattepe isimli dizisinde özellikle PKK'ya karşı mücadele eden ve Sungurlar Timi diye adlandırılan ekibin bir dönem hayli revaçta olan ispiritizma seanslarındaki ruh çağırma ritüellerini çağrıştıracak şekilde Peygamber Efendimiz'i çağırması tepkilere neden oldu.

Dizide ağır yaralanarak hastanede tedavi altına alınan Sungurlar Timi'nin başı koma halinde rüya görüyor ve rüyası canlandırılıyor. Rüyasında tim komutanı ekibine, "Birazdan Peygamber Efendimiz teşrif edecek, kemal-i edeble bekleyin ve salavat getirin" dedikten sonra ekiptekiler bir ağızdan salavat getiriyor. Bu arada gökten ışık şeklinde Peygamber efendimiz geliyor ve kamyonetin kasasında kendisi için önceden hazırlanan tahta kuruluyor. Ekiptekiler heyecanla 'Hoşgeldiniz' derken araba birden hareket ediyor. Ekip koşarak arabayı durdurmaya çalışıyor. Ekibin komutanı ise arabanın önüne atlayarak kafasını tekerleğin önüne koyuyor ve aracın durmasını sağlıyor.

Dizideki bu sahneyle ilgili tepkiler yükselince, sahne Samanyolu Medya Grubu tarafından telif hakları gerekçesiyle Youtube'dan ve diğer video paylaşım sitelerinden kaldırıldı. İşte o sahneden bazı kareler:

banner53
Yorumlar (9)
HACI 7 yıl önce
Bunlar ummetin dusmanlariyla isbirligi yapmayida seytani ruyalardami gorduler?EFENDIMIZI(S.A.V) bu kirli emellerine alet etmekten utanmiyarlar.Bunlar bu ummetin neresindeler anlamis degilim.Dunyalik menfaatlerine neleri alet ediyorlar.Daha bunlari gorupte aklini basina almayanlari ALLAHA(C.C) havale ediyorum.Artik bunlarin oldugu yerde bereket,hayir yok.Tamamen uzaktan kumandayla yonetiliyorlar.Artik hallerine acimaktan baska yapacak yok.
Hasan Ürkmez 7 yıl önce
Böyle bir yaklaşım, anlayış asla yok müslümanlıkta. Tamamen hristiyani bir mahtık ile hareket etmişler. Bunların din anlayışları maalesef hep böyle oldu. Doğrularını gölgeleyen bir anlayışın sahibi oldular sürekli. Ruhun tezahürünü söze dökmek bile mümkün değilken, onu bir hal olarak idrak etmek gerekirken, görüntüe aktarmak sapıklık değilse zeka özürlülüğüdür.
Abdullah Ademoğlu 7 yıl önce
bunlar akıllı adamlarım yapacağı şeyler değil. Haşhaş içmiş olsalar gerek
Muratbey 7 yıl önce
Insan sapittigi zaman artik o nasihat'ta dinlemez olur. Gulen camiasinin icine dustugu bu sapkinlik onlarin heyazan icinde olduklarinin acik ifadesidir. Yaziklar olsun.
öyle sine 7 yıl önce
bence çok hoş olmuş. peygamber çağırma senansı falan değil o. dizinin tamamını izlemeyen kötü niyetliler bi kısmı kesmiş almış. serdar komutan rüya görüyor orada. o ışıkta efendimizin nurunu temsil ediyor. yüzünü göstermek yanlış çünkü. hem mehmet akifin sultan abdülhamid hanla alakalı rüyasını bilseydiniz buna benzer bi olayın olduğunu da bilirdiniz. senarist mehmet akifin safahatında anlattığı yaşanmış o olaydan etkilenmiş. bilerek böyle videolar servis oluyor.
ÖYLE SİNE 7 yıl önce
http://www.ruyalar.com/yazi/ruya-hakkinda/tarihteki-onemli-ruyalar/abdulhamit-han'in-komutaninin-ruyasi.html
Mehmet 7 yıl önce
Öylesine başlıklı yazanlara:mesele burda rüya vs meselesi değil. Böyle bir temsilin, görüntünün ekranlara yansımasıdır. Hristiyanlar bile bu konuda hassasken, stvnin seansla efendimizin çağrılmasını kamyonete bindirilmesini ve bunu ekranlara koyması düşündürücü, üzücü ve acınası bir haldir. Gerçi efendimiz Türkçe olimpiyatlarına da katıldı demi;o da rüya idi.Görsel kodları iyi analiz edebilmek için bilgi sahibi de olmak gerek.Vatanımıza hoşgeldiniz.. makyajlı başörtülü bayanla imaj yaratma.Yazık
Aydın KARAKELLE 7 yıl önce
Yıllardan beri yapılan pek çok toplantıda(Esnaf/Doktor/Değişik meslek erbabı...kısaca yolunacak Kaz toplantılarında)...Sahneye çıkan sunucu..."Selamün aleyküm....Peygamberimizden(ASM) selam getirdim...Dün rüyamda peygamberimizi gördüm...Burada toplanan arkadaşlardan..."ne kadar mübarek bir topluluk" diye söz etti..."Bu minvalde devam eden konuşmalar...Şimdi de dizide oynattılar(Haşa Sümme haşa)..Bu ne aymazlık...bu ne pis bir cesaret...Planlı bir şekilde exeninden kaydırılmış bir hizmet
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?