banner39

banner35

Sosyal medya düzenlemesi için çalışmalar hız kazandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüse yakalanmasının ardından yapılan çirkin paylaşımlar nedeniyle gözler bir kez daha sosyal medya düzenlemesine çevrildi. AK Parti kurmayları, teklifin en kısa sürede Meclis'e gelmesi için çalışmalara hız verdi.

Medya 07.02.2022, 15:12
Sosyal medya düzenlemesi için çalışmalar hız kazandı

Dezenformasyonun önüne geçecek, yalan haber yapan ve yayanlara ağır yaptırımlar getirecek sosyal medya düzenlemesinin en kısa sürede Meclis'e gelmesi için çalışmalar hızlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın koronavirüse yakalanmasının ardından yapılan çirkin paylaşımlar, gözleri bir kez daha hazırlıkları süren sosyal medya düzenlemesine çevirdi.

AK Parti'nin bir süredir üzerinde çalıştığı teklif, Meclis'e sunulmak için gün sayıyor.

Düzenlemeye ilişkin son toplantı Cumhurbaşkanlığı külliyesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapılacak. Toplantıda, taslak çalışmaya son şekli verilerek.

Hapis cezasına varan yaptırımların önü açılacak

Düzenlemede "dezenformasyonun" tanımı yapılacak. Sosyal medyada yer alan paylaşımların organize ya da kasıtlı olup olmadığına bakılacak. Dezenformasyonu yayan kişi ya da kişilere hapis cezasına varan yaptırımların önü açılacak.

Haber siteleri de basın kanununa tabi olacak

Danıştay tarafından yürütmesi durdurulan basın kartı yönetmeliğiyle ilgili maddelerin de düzenlemede yer alması bekleniyor.

Düzenleme kapsamında internet medyası da yeniden şekillenecek. Haber siteleri de basın kanununa tabi olacak.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?