banner39

Taraf istifaları sürmanşetten duyurdu

"Verdikleri demokrasi mücadelesi ile Türkiye'de gazetecilik tarihine geçen Ahmet Altan ve Yasemin Çongar, Taraf gazetesinden ayrıldı."

Medya 15.12.2012, 08:28 15.12.2012, 09:23
Taraf istifaları sürmanşetten duyurdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Taraf Gazetesi'ndeki görevinden istifa eden Ahmet Altan son yazısında gazeteyi okuyuculara emanet ederken gazetesi, onu sürmanşetten duyurdu.

Gazetenin sürmanşetinde yer alan haberde şöyle denildi;

"Beş yıl önce yayın hayatına başlayan Taraf gazetesinin Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Yasemin Çongar, gazetedeki görevinden dün istifa etti. Taraf gazetesi yönetimi tarafından Altan ve Çongar'ın istifasıyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Kendileri gazetemizin verdiği demokrasi mücadelesinde bizlere minnettarlıkla anacağımız, üzerine çok daha büyük bir bina inşa etmemizi sağlayacak bir temel bırakmışlardır" dendi.

Hayatımın en önemli beş yılı

Taraf gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Yasemin Çongar, istifa kararını dünkü yazı işleri toplantısında açıkladı. Gazetenin yazı işlerine, muhabirlerine ve tüm personeline veda eden Çongar, "Burada hiçbir zaman unutamayacağım, hayatımın en önemli beş yılını geçirdim. Bu gazeteyi bugüne kadar beraber çıkardık, bundan sonra da sizler çıkartacaksınız" dedi. Ahmet Altan ise bir "veda yazısı" kaleme aldı.

Minnettarız

Taraf yönetiminin Altan ve Çongar'ın istifasıyla ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sayın Ahmet Altan ve Genel Yayın Yönetmen Yardımcımız Sayın Yasemin Çongar, bugün (dün) itibariyle görevlerinden ayrılmışlardır."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?