banner39

TRT Genel Müdürlüğü adaylık başvuruları başladı

İbrahim Şahin'den boşalan TRT Genel Müdürlüğü için başvurular 8 Ekim 2014'e kadar alınacak

Medya 20.09.2014, 12:29 20.09.2014, 12:29
TRT Genel Müdürlüğü adaylık başvuruları başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TRT Genel Müdürlüğü adaylık başvuruları başladı. Başvurular, 8 Ekim 2014'e kadar yapılabilecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan yazılı açıklamada, kurulca 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun ile 2954 Sayılı Radyo ve Televizyon Kanunu'nun amir hükümleri gereğince, 19 Eylül 2014 tarihi itibarıyla boşalan TRT Genel Müdürlüğü'ne adaylık başvurularına ilişkin hususların, Resmi Gazete'nin 20 Eylül 2014 tarihli ve 29125 sayılı nüshasında ilan edildiği kaydedildi.

Açıklamaya göre, üst kurul kararı gereğince TRT Genel Müdürlüğü için adaylık başvuruları, bugün başlayıp 8 Ekim 2014 tarihinde saat 18.00'de sona erecek.

2954 Sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu'nun 13. maddesinde belirtilen şartları taşıyan adaylar, bildirilen süre içerisinde, gerekli belgelerle ''RTÜK İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Bilkent Plaza B-2 Blok Bilkent/ANKARA'' adresine, süresi içinde posta ile veya şahsen başvuruda bulunabilecek.

İSTENİLEN BELGELER

Eksik veya usulüne uygun olarak hazırlanmayan belgeyle yapılan müracaatlar ile postada meydana gelen gecikmelerde başvurular dikkate alınmayacak.

Başvuru tarihi olarak, müracaat dilekçesi ve eklerinin üst kurul evrakına giriş tarihi esas alınacak.

Başvuru yapacaklardan istenilen belgeler şöyle:

''Başvuru dilekçesi (adres ve irtibat telefonu da yer alacak şekilde), özgeçmiş (temayüz ettiği branşı belirterek), nüfus cüzdan fotokopisi (T.C kimlik numaralı), diploma aslı veya kurumca onaylı sureti (postayla yapılacak başvurularda noter tasdiki aranacak), sabıka kaydının bulunmadığına dair yazılı beyanı, son 3 yıl içerisinde herhangi bir siyasi partiye üye veya herhangi bir siyasi partiden aday olmadıklarına dair yazılı beyanı.''

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?