banner39

TRT İngilizce haber kanalı açıyor

TRT Genel Müdürü Şahin, İngilizce haber ağırlıklı bir televizyon kanalı açacaklarını açıkladı. Kanalda belgesel türü kültürel programlar da yer alacak

Medya 20.02.2014, 15:50 20.02.2014, 16:03
TRT İngilizce haber kanalı açıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TRT Genel Müdürü Şahin, kuruluş çalışmaları devam eden İngilizce haber kanalıyla ilgili, "İngilizce haber ağırlıklı bir televizyon kanalı oluşturacağız" dedi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürü İbrahim Şahin, kuruluş çalışmaları devam eden İngilizce haber kanalıyla ilgili, "İngilizce kültür ve haber kanalı dersek daha doğru olur çünkü salt 24 saat haber kanalı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok fazla tutulan bir tematik kanal değil. Onun için biz olabildiğince İngilizce haber ağırlıklı bir televizyon kanalı oluşturacağız ama içeresine bir o kadar da Türkiye'den, belki akşam bir tane dizi film ama belgesellerimiz, Türkiye'yi tanıtan aktüel programları mutlaka İngilizce olmak kaydıyla koyacağız" dedi.

Şahin, İngilizce kanalla ilgili hazırlıkların da devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"15 kanallı bir kuruluşuz ama 50. yıl bize yeni bir evlat kazandıracak. O da İngilizce haber kanalı. 'İngilizce kültür ve haber kanalı' dersek daha doğru olur çünkü salt 24 saat haber kanalı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok fazla tutulan bir tematik kanal değil. Onun için biz olabildiğince İngilizce haber ağırlıklı bir televizyon kanalı oluşturacağız ama içeresine bir o kadar da Türkiye'den, belki akşam bir tane dizi film ama belgesellerimiz, Türkiye'yi tanıtan aktüel programları mutlaka İngilizce olmak kaydıyla koyacağız. Bu bizim şuan üzerinde en çok yoğunlaştığımız işlerden biri."

50. yıl etkinlikleri kapsamında PTT ile bir işbirliği yürüttüklerini ve bu çerçevede "anma pulu ve ilk gün zarfı" hazırladıklarını anlatan Şahin, TRT Genel Müdürlüğünün yıl boyunca gönderilerini bu pulla yapacağını bildirdi.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?