banner39

TRT sunucusunun sorusu ABD'li konuğa zor anlar yaşattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri kazanamayacağını iddia eden eski ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Lawrence Korb, TRT World sunucusu Imran Garda'nın sorusu üzerine zor anlar yaşadı.

Medya 20.06.2018, 01:07 20.06.2018, 01:07
TRT sunucusunun sorusu ABD'li konuğa zor anlar yaşattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimleri kazanamayacağını iddia eden eski ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Korb, TRT World sunucusu Garda'nın sorusu üzerine zor anlar yaşadı.

TRT World'de yayınlanan Newsmakers programında, 24 Haziran seçimleri ele alındı.

Ünlü sunucu Imran Garda programında, Türkiye karşıtı isimleri ağırladı. Eski ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Lawrence Korb da konuk olan isimler arasında yer aldı.

Ünlü sunucu Garda, yanıtıyla Lawrence Korb'a zor anlar yaşattı.

"Şimdi diyorsunuz ki '(Erdoğan) İlk turda çoğunluk sağlayamayacak.' O zaman çok iyi bir diktatör değil demek ki yani. 'Oyları alamayacak' diyorsanız, bu demokrasi değil mi? O zaman çok kötü bir diktatör oluyor. Erdoğan'ı nasıl diktatör olarak suçluyorsunuz?" sorusu üzerine Korb, bu kez "Erdoğan'ın rakiplerini hapse atacağını" iddia etti.

Korb, "Çoğunluğu sağlayamazsa ve ikinci tura giderse ve kazanırsa ondan sonra ne olacak? Geçmişteki gibi politik rakiplerini hapse mi atacak?" ifadesini kullandı.

Bunun üzerine TRT World sunucusu Garda, Korb'a, "Elinizde bugüne kadar Erdoğan'ın seçimde yendiği politik rakiplerini hapse attığına dair bir kanıt var mı?" sorusunu yöneltti ancak yanıt alamadı.

Yorumlar (0)
25
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?