Twitter ve Facebook siteleri yavaşladı

Haklarında herhangi bir kapatma ya da erişim engeli bulunmayan Twitter ve Facebook internet sitelerine çok güç ulaşılıyor.

Twitter ve Facebook siteleri yavaşladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Facebook ve Twitter'a bugün sabah saatlerinden itibaren erişim sağlanamıyor. Kapatma yönünde herhangi bir karar bulunmadığı halde sitelere ulaşılamamasının nedeni anlaşılamadı.

İki platforma da uygulama veya internet sitesi üzerinden girmeye çalışan kullanıcılar haber akışlarına ulaşamıyor. Facebook ve Twitter üzerinde mahkeme tarafından alınan bir yasaklama kararı şu an için bulunmuyor. Ancak siteye erişim hızı oldukça düşük durumda. Benzer şekilde Google ve YouTube'a giren bazı kullanıcılar da yavaşlama problemiyle karşılaştığını sosyal medya hesapları üzerinden dile getiriyor.

Türk Hava Kuvvetleri’nin Kuzey Irak'taki PKK mevzilerine düzenlediği operasyon sonrasında Twitter ve Facebook'a erişimin yavaşlaması ise dikkat çeken bir nokta.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan Hürriyet'e yapılan açıklamada herhangi bir erişim yasağı veya interneti yavaşlatma gibi bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi.

PKK SİTELERİNE ERİŞİM ENGELİ

Bu arada Türkiye'de yayın yapan, çoğunluğu PKK'ya yakın pek çok haber sitesine TİB tarafından erişim yasağı getirildi.

Gece geç saatlerde BasNews Dicle Haber Ajansı (DİHA), Hawar Haber Ajansı (ANHA) Özgür Gündem gazetesi, RojNews internet sitelerine erişim engellendi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 11:20
banner53
YORUM EKLE

banner39