banner15

Vatan'dan yeni tutarsızlık

1 Eylül'de piyasada çok rağbet gören denge bilekliğinin aldatmaca olduğunu yazan Vatan gazetesi, İnternet sitesinden 'denge bilekliği' reklamı yayınlamaya başladı

Vatan'dan yeni tutarsızlık

1 Eylül'de son zamanlarda peynir ekmek gibi satılan denge bilekliği ile ilgili bir haber yapan gazete "bilekliğin altatmaca" olduğunu yazdı.

'Yılın palavrası' başlıklı haberde "Türkiye'de 20-70 TL arası fiyatla satılan bilezikler ilk olarak Avustralya merkezli bir şirket tarafından "Power Blance" adıyla satışa sunuldu. Şirket ünlülere bilezikleri para karşılığında taktırıp 'denge güç ve enerji verir' sloganıyla ürünü popüler hale getirdi. Ancak prestijli  sağlık kuruluşu Mayo Clinic'in bilimsel tarafı yok açıklaması sonrası şirket tazminat davası bombardımanına uğradı. Sonunda aldatmacayı itiraf ederek sloganını "kıyafetlerle uyumlu bileklik" diye değiştirdi." ifadelerine yer verildi.

Bu haberden 4 gün sonra bomba patladı. Bilekliği yerden yere vuran geniş bir haber yayınlayan gazetenin internet sitesinde 'denge bilekliği' reklamına yer verildi.  Tüm gün boyu sitede duran reklamda 'Süper yıldızların tercihi şık denge bilekliği' ifadeleri dikkat çekti.

Kaynak: www.sondevir.com

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 19:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35